wtorek, 14 marca 2017

Japońska śliwa

Cały czas coś dłubię w koralikach. chyba nie wypada się przyznać, ale mam zaczętych kilka projektów i na dodatek część z nich jest tajemnicą. Dlatego byłam w niedostatku materiału do pokazania na blogu. Sytuacja zmieniła się z dniem publikacji albumu konkursowego Royal Stone. Do inspiracji Japonią podeszłam z dystansem, ponieważ nie mam czasu (ach te braki). W miesiącu publikacji inspiracji kwiatem przewodnim jest Ume- kwiat śliwy japońskiej ( ze śliwą ma niewiele wspólnego, bo właściwie jest to kwiat moreli). Ume jest moim ulubionym motywem, stąd nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Podeszłam do sprawy bardziej ambitnie niż do kwiatuszków przyczepionych do spinki (myślę, że dzieci nie obraziłyby się za takie kwiatuszki ;) )
Zależało mi na realistycznym przedstawieniu rozkwitających gałązek śliwy japońskiej. Każdy jeden płatek składałam z mega starannością, dodatkowo by były bardziej realistyczne wytuszowałam środki. Gotowe pręciki do kwiatów użyte zostały jako nierozkwitnięte pączki, natomiast pręciki w kwiatkach też zrobiłam sama (takie gotowe w niczym nie przypominają pręcików moreli japońskiej) Kwiaty osadzone są na drucie florystycznym i owinięte taśmą florystyczną ( Iza jestem wdzięczna za podpowiedź z tym materiałem! ). 
Jak już tyle napisałam to dodam tylko, że dzięki tym drucikom naszyjnik trzyma kształt i trzyma się na szyi bez zapięcia. Z braku modelki, sama wystąpiłam w tej roli :)
Zdjęcie detali i już prawie kończę.


Poproszona zostałam o zdjęcie naszyjnika na głowie. Myślałam, że jako wianek się nie sprawdzi. Myliłam się- sprawdził się na głowie mojej córki. Na mojej głowie nie prezentuje się tak dobrze :)
Jeśli naszyjnik się spodobał to proszę o Wasze like. Nie to, żebym liczyła na wygraną (w albumie jest tyle wspaniałych prac!), ale za Wasze głosy zdobyć można nagrodę publiczności, a każdy jeden odzew z Waszej strony jest dla mnie jak skrzydła unoszące do nieba ( zawsze będę mogła na tych skrzydłach próbować dolecieć do Japonii :) )
Pozdrawiam ciepło Sztokrotka :)

2 komentarze:

  1. Bardzo oryginalna praca i super wygląda w roli wianka!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba nie będę miała wyjścia i przerobię na wianek, dziewczyny aż się pokłóciły, która ma pozować do zdjęcia :)

      Usuń